ARDF


Contest:       at 26.04.2009   from 9.00   in 80-m-band
Competitor:    D15=3 M60=3 M19=5 M15=5 D19=2 M21=6 M50=3 / =27 +Hlp=27
Limit:         ---

Place Name                  Club  Call      Run time  Fox  StNo
-----------------------------------------------------------------
Category   D15
   1. Daniela Valcheva       BSK               51'47   5      1
   2. Miroslava Dimova       CHBR              51'49   5     25
   3. Stanimira Valcheva     BSK               58'32   3     13

Category   M60
   1. Hristo Garipov         ELEC              34'56   5      6
   2. Panayot Danev          CRC               54'49   5      2
   -  Angel Nestorov         BSK           not compl   0     14

Category   M19
   1. Petar Petkov           HAS               30'53   5     17
   2. Angel Angelov          CHBR              36'28   5     24
   3. Nikolai Geshev         BSK               41'48   5      4
   4. Veselin Ivanov         HAS               63'35   5     11
   -  Mirosav Itkov          BSK           not compl   0      9

Category   M15
   1. Dimitar Gardev         BSK               30'51   5     16
   2. Petar Nikov            BSK               44'11   5      5
   3. Georgi Janev           HAS               52'07   5     22
   4. Petar Kamshev          HAS               73'42   5     12
   5. Dimitar Stojanov       CHER              53'53   3     27

Category   D19
   1. Magi Vodenicharova     ELEC              35'39   5      8
   2. Katja Stojanova        ELEC              64'22   5     20

Category   M21
   1. Milen Kasev            ELEC              22'06   5     21
   2. Viktor Tsenkov         ELEC              25'03   5     15
   3. Zlatin Kostov          ELEC              27'02   5     19
   4. Daniel Nikolov         ELEC              29'59   5      3
   5. Nikolai Donkov         ELEC              34'55   5     10
   6. Ivailo Ivanov          ELEC              39'30   5      7

Category   M50
   1. Asen Tomov             ELEC              32'43   5     18
   2. Dimitar Kirev          BSK               34'41   5     23
   -  Rusko Rusev            ELEC          not compl   0     26


Jury: ЙОРДАН ТОШЕВ  

Promoter: ИЛИЯН ГЕШЕВ

На 25 и 26 април 2009, в Калофер, се проведе Втори държавен турнир по радиозасичане, организиран от БФРЛ.

Снимки от събитието

На 25 и 26 април в гр.Калофер БФРЛ ще проведе втория държавен турнир по радиозасичане /ARDF / на 3.5 Mhz и 144 Mhz. Всички желаещи да вземат участие в състезанията трябва да се явят до 13.00 часа на 25 април 2009 година в туристическата хижа-спалня на гр.Калофер за регистрация. На 25 април 2009 г. от 15.00 часа е състезанието на 144 Mhz. На 26 арлил 2009 г. от 09.00 часа на 3.5 Mhz. За повече информация – Виктор Ценков LZ3NN, GSM 0897 94 98 88.

Bulgarian Federation of Radio Amateurs (BFRA) is pleased to invite ARDF teams, individual competitors and visitors from IARU Region 1 as well as guests from all over the world to 17th IARU Region 1 ARDF Championships to be held in Bulgaria in 16-21 September 2009.

 

 

От 18 до 20 Юли 2008 година в град Лесковац – Сърбия се проведе Третото Балканско Първенство по радиозасичане.


http://www.yu1hfg.org


В първенството взеха участие 96 състезатели от 7 страни и наблюдатели от Албания.

България успя да завоюва 5 златни медала (Балкански шампионски титли), един сребърен и 3 бронзови медала.


http://www.yu1hfg.org/download/3BC%20_%20SUMMARY.txt



Генерално класиране по брой открити предаватели (лисици):


http://www.yu1hfg.org/html/results.htm

Крайно класиране по страни по брой открити предаватели:

1

BULGARIAN FEDERATION OF RADIO AMATEURS

206 Tx

2

FEDERATIA ROMANA DE RADIOAMATORISM

127 Tx

3

SAVEZ RADIO-AMATERA SRBIJE

117 Tx

4

KLUBOVI I POJEDINCI ARA BIH

65 Tx

5

RADIO SPORT FEDERATION OF MOLDOVA

61 Tx

6

HRVATSKI RADIOAMATERSKI SAVEZ

22 Tx

7

MAKEDONIJA ARDF TEAM

10 Tx

 

по данни от LZ1ZF 

Additional information